|
|
Herrar grupp 1 |
|
|
|
1:a Omgång spelas den 10-11-12-13november |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2017-12-03 |
13.00 |
Kvarnby IK - FBK Balkan |
1-2 |
2017-11-11 |
12.30 |
IFK Malmö - LB07 |
3-0 |
2017-11-15 |
19.00 |
BK Olympic - Kulladals FF |
1-2 |
|
|
|
|
|
|
2:dra Omgång spelas den 24-25-26-27 november |
|
|
|
|
|
Datum
|
Tid |
|
Resultat |
2017-11-25 |
14.00 |
FBK Balkan - IFK Malmö |
0-2 |
2017-11-25 |
14.00 |
Kulladals FF - Kvarnby IK |
2-3 |
2017-11-25 |
|
LB07 - BK Olympic |
2-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:de Omgång spelas den 2-3-4 -5 februari 2018 |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2018-02-03 |
13.00 |
IFK Malmö - Kulladals FF |
0-1 |
2018-02-04 |
12.00 |
LB07 - FBK Balkan |
1-2 |
2018-02-03 |
13.00 |
Kvarnby IK - BK Olympic |
0-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:de Omgång spels den 9-10-11-12 februari |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2018-02-10 |
14.00 |
Kulladals FF- LB07 |
1-2 |
2018-02-12 |
18.30 |
Kvarnby IK - IFK Malmö |
1-1 |
2018-02-10 |
13.00 |
BK Olympic - FBK Balkan |
1-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:te Omgång spels den februari 16-17-18-19 |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2018-02-18 |
12.00 |
LB07 - Kvarnby IK |
2-1 |
2018-02-16 |
19.00 |
FBK Balkan - Kulladals FF |
3-4 |
2018-02-18 |
13.00 |
IFK Malmö - BK Olympic |
3-2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herrar grupp 2 |
|
|
|
1:a Omgång spelas den 10-11-12-13november |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2017-12-08 |
|
Malmö City FC - NK Croatia |
3-0 wo |
2017-11-09 |
19.15 |
BK Flagg - Lilla Torg FF |
1-1 |
|
|
Hyllie IK |
|
|
|
|
|
|
|
2:dra Omgång spelas den 24-25-26-27 november |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
utgår |
|
NK Croatia - BK Flagg |
|
2017-12-02 |
14.00 |
Hyllie IK - Malmö City FC |
2-1 |
|
|
Lilla Torg FF |
|
|
|
|
|
|
|
3:de Omgång spelas den 2-3-4 -5 februari 2018 |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2018-03-12 |
19.00 |
BK Flagg - Hyllie IK |
4-1 |
2018-02-03 |
13.00 |
Lilla Torg FF - NK Croatia |
3-0 wo |
|
|
Malmö City FC |
|
|
|
|
|
|
|
4:de Omgång spels den 9-10-11-12 februari |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
20118-02-10 |
14.00 |
Hyllie IK - Lilla Torg FF |
2-1 |
2018-02 |
|
Malmö City FC - BK Flagg |
2-1 |
|
|
NK Croatia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:te Omgång spels den februari 16-17-18-19 |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2018-02-17 |
13.00 |
Lilla Torg FF - Malmö City FC |
3-0 |
utgår |
|
NK Croatia - Hyllie iK |
|
|
|
BK Flagg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herrar grupp 3 |
|
|
|
1:a Omgång spelas den 10-11-12-13november |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2017-12-10 |
13.00 |
Rosengårds FF - Bunkeflo FF |
7-4 |
2017-11-22 |
13.00 |
Husie IF - IFK Klagshamn |
3-0 wo |
|
|
AIF Barrikaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:dra Omgång spelas den 24-25-26-27 november |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2017-11-22 |
11.30 |
Bunkeflo FF - Husie IF |
0-3 wo |
2017-12-02 |
16.00 |
AIF Barrikaden - Rosengårds FF |
2-2 |
|
|
IFK Klagshamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:de Omgång spelas den 2-3-4 -5 februari 2018 |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2018-02-02 |
19.00 |
Husie IF - AIF Barrikaden |
4-2 |
2018-02-03 |
13.00 |
IFK Klagshamn - Bunkeflo FF |
4-2 |
|
|
Rosengårds FF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:de Omgång spels den 9-10-11-12 februari |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2018-03-06 |
|
AIF Barrikaden - IFK Klagshamn |
3-0 wo |
2018-02-10 |
|
Rosengårds FF - Husie IF |
4-1 |
|
|
Bunkeflo FF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:te Omgång spels den februari 16-17-18-19 |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2018-02-15 |
19.45 |
IFK Klagshamn - Rosengårds FF |
3-3 |
2018-02-17 |
10.00 |
Bunkeflo FF - AIF Barrikaden |
2-4 |
|
|
Husie IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herrar grupp 4 |
|
|
|
1:a Omgång spelas den 10-11-12-13november |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2017-11-11 |
13.00 |
Tygelsjö BK - Lindeborgs FF |
0-3 |
2017-11-18 |
14.00 |
FC Bellevue - Bosnien/Hercegovina SK |
1-2 |
2017-11-10 |
19.00 |
Oxie SK - Ariana FC |
2-3 |
|
|
|
|
|
|
2:dra Omgång spelas den 24-25-26-27 november |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2017-11-25 |
13.00 |
Lindeborgs FF - FC Bellevue |
3-3 |
2017-11-26 |
15.00 |
Arina FC - Tygelsjö BK |
5-0 |
2017-12-02 |
13.00 |
Bosnien/Hercgovina SK - Oxie SK |
3-2 |
|
|
|
|
|
|
3:de Omgång spelas den 2-3-4 -5 februari 2018 |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2018-02-03 |
|
FC Bellevue - Ariana FC |
4-1 |
2018-02-03 |
13.00 |
Bosnien/Hercegovina SK - Lindeborgs FF |
4-4 |
2018-02-02 |
19.00 |
Tygelsjö BK - Oxie SK |
4-2 |
|
|
|
|
|
|
4:de Omgång spels den 9-10-11-12 februari |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2018-02-11 |
14.00 |
Ariana FC - Bosnien/Hercegovina SK |
1-3 |
2018-02-09 |
19.00 |
Tygelsjö BK - FC Bellevue |
1-8 |
2018-02-10 |
13.00 |
Oxie SK - Lindeborgs FF |
1-2 |
|
|
|
|
|
|
5:te Omgång spels den februari 16-17-18-19 |
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
|
Resultat |
2018-02-15
|
19.00 |
Bosnien/Hercegovina SK - Tygelsjö BK |
3-0 wo |
2018-02-17 |
13.00 |
Lindeborgs FF - Ariana FC |
1-1 |
2018-02-16 |
13.00 |
FC Bellevue - Oxie SK |
3-0 wo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
Kvartsfinal 14 - 21 Mars |
Resultat |
2018-03-22 |
19.00 |
Husie IF - IFK Malmö |
0-6 |
2018-03-23 |
19.00 |
FC Bellevue - Hyllie IK |
3-1 |
2018-03-15 |
19.00 |
Kulladals FF - Rosengårds FF |
2-3
|
2018-04-02 |
14.00 |
BK Flagg - Bosnien/Hercegovina |
4-2 e straff |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
Semifinal 11 - 18 April |
Resultat |
2018-04-11
| 19.00 |
IFK Malmö - FC Bellevue |
10-1 |
2018-04-25 |
20.00 |
Rosengårds FF - BK Flagg |
3-3 (9-8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datum |
Tid |
Final 16 Maj | Resultat
|
2018-05-16
| 19.00
|
Rosengårds FF - IFK Malmö | 1-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|